
Regulamin konsultacji
Regulamin konsultacji psychoterapeutycznych
Sesje i konsultacje psychoterapeutyczne obywają się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu ich terminu telefonicznie, w rejestracji lub za pośrednictwem strony internetowej.
W przypadku wizyt pierwszorazowych warunkiem rezerwacji terminu jest wniesienie opłaty w momencie rezerwacji.
Potwierdzenie wizyty jest rozumiane jako zobowiązanie do stawienia się na niej. Niepojawienie się na wizycie skutkuje koniecznością wniesienia za nią 100% opłaty.
Spóźnienie się na wizytę będzie skutkowało skróceniem czasu jej trwania o długość opóźnienia.
Konsultacja / sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut.
W trakcie cyklicznych spotkań terapeutycznych, w przypadku braku możliwości wniesienia przez pacjenta opłaty za daną sesję, decyzję na temat kontynuacji spotkań i terminu uiszczenia płatności podejmuje specjalista. Jeżeli pacjent zalega z opłatą, dalsze wizyty zostają zawieszone do czasu uregulowania zadłużenia.
Odwoływanie spotkań i odpłatność za nieobecności
Zaplanowane po rozpoczęciu terapii cykliczne spotkania są odpłatne w ramach dostępności terapeuty także w wypadku nieobecności pacjenta, poza wymienionymi poniżej wyjątkami.
Jeżeli wizyta nie może się odbyć, należy ją odwołać informując rejestrację telefonicznie lub SMS na numer 666 649 955. Ewentualnie można zmienić wizytę w gabinecie na wizytę, zdalną (on-line), w tym samym dniu i o tej samej godzinie.
W wypadku chęci odwołania terminu spotkania psychoterapeutycznego informacja na ten temat musi być przekazana rejestracji w godzinach pracy placówki na minimum 24 godziny przed planowaną sesją.
Odwołanie terminu sesji psychoterapeutycznej w czasie krótszym niż 24 godziny, lub niestawienie się na spotkanie bez informacji na ten temat, wiąże się z pełną odpłatnością za dane spotkanie, co wynika z konieczności zarezerwowania czasu specjalisty.
Wizyta odwołana nieregulaminowo jest odpłatna niezależne od wydarzeń losowych takich jak np. nagłe zachorowanie, kwarantanna, trudności z dojazdem czy sprawy rodzinne.
W przypadku odwołania sesji przez psychoterapeutę w terminie do 24h przed planowanym spotkaniem nie jest pobierana opłata za sesję i w miarę możliwości jest proponowane spotkanie w innym terminie w tym samym tygodniu lub dodatkowe spotkanie w kolejnym tygodniu.
Przedpłaty za wizyty odwołane w terminie powyżej 24 godzin będą zwracane w 100%.
Pacjent wyraża zgodę na wydanie paragonu fiskalnego, faktury lub innego dokumentu księgowego w postaci elektronicznej i przesłanie go na wskazany adres mailowy.
Psychoterapeuci i Pacjenci placówki będący w relacji psychoterapeutycznej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu i ustalonego kontraktu terapeutycznego. Kontrakt terapeutyczny zawierany jest bezpośrednio z psychoterapeutą, ustnie lub pisemnie, a jego zasady mogą nieznacznie zmodyfikować niniejszy regulamin.
Przerwa w terapii obejmująca dwie kolejne sesje, przy braku informacji na temat nieobecności, traktowana jest jako rezygnacja z terapii i skutkuje zwolnieniem rezerwacji terminu cyklicznych spotkań.
Pacjent wyraża zgodę, żeby różni specjaliści udzielający świadczeń zdrowotnych w ramach współpracy w zespole terapeutycznym placówki mogli konsultować się w sprawie pacjenta.
Specjalista gwarantuje zachowanie tajemnicy zawodowej i pełnej poufności danych osobowych stosownie do obowiązujących przepisów prawa, w tym ustawy o zawodzie lekarza oraz ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz zasad dotyczących elektronicznego przesyłania danych do systemu medycznego (m.in. recepty, zwolnienia lekarskie, skierowania, zdarzenia medyczne).
W szczególnych sytuacjach, m.in. zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego oraz innych, w których psychoterapeuta jest prawnie do tego zobowiązany, dane osobowe pacjenta mogą zostać ujawnione właściwym organom i podmiotom na mocy przepisów wynikających z Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego, Kodeksu Karnego i innych ustaw.
W stanach zagrożenia zdrowia i życia pacjenta lub innych osób specjaliści mają prawo zatrzymać pacjenta w placówce i wezwać służby ratownicze, wg art. 21. Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego z dnia 19.08.94 r.
Psychoterapeutka korzysta z superwizji, z zachowaniem zasad zabezpieczających anonimowość i inne dobra osobiste Pacjentów.
Praca z ciałem wg metody Alexandra Lowena wymaga w pewnych ćwiczeniach interwencji dotyku ciała Pacjenta przez Psychoterapeutkę, na co Pacjent wyraża wstępnie zgodę. Pacjent może jednakże odmówić dotyku w każdym momencie ćwiczenia, informując o tym Psychoterapeutkę. Psychoterapeutka ma obowiązek uszanować taką decyzję Pacjenta.
Ćwiczenia proponowane w ramach terapii analizy bioenergetycznej są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Jeśli jednak któreś z zaproponowanych ćwiczeń powodowałoby dla Pacjenta zbyt duży dyskomfort czy ból np. po wypadku, operacji, urazie kręgosłupa lub kończyn, w przypadku chorób serca, oczu, wysokiego ciśnienia lub ciąży, Pacjent ma obowiązek poinformować o tym Psychoterapeutkę.
Regulamin obowiązuje od dnia 01.01.2025.